logo
Screenshot_22

Benedict Cumberbatch

Celým jménem Benedict Timothy Carlton Cumberbatch, je britský divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec. Narodil se 19. července 1976 v Londýně. Je synem herců Timothyho Carltona a Wandy Ventham. V rodině má také významné předky v britských vojenských a diplomatických službách.

První náznaky herecké kariéry Cumberbatch absolvoval již v útlém dětství, nejprve na soukromé škole Brambletye School v Západním Sussexu a poté na prestižní škole Harrow School v severozápadním Londýně, protože rodiče z něho chtěli mít právníka. Po úspěšném absolvování školy odjel na jeden rok učit angličtinu do tibetského kláštera. Poté se definitivně rozhodl pro hereckou kariéru a šel studovat herectví na univerzitu v Manchesteru. Jeho herecké snahy však mířily ještě dále, a proto pokračoval ve studiích na Londýnské akademii hudby a dramatických umění.

Na divadelní prkna vystoupil poprvé roku 2001. Dostával hlavní role v klasických hrách v Open Air Theatre, Regent´s Park, Almeida Theatre, Royal Court Theatre a Nation Theatre. Byl nominován na Cenu Lawrence Oliviera za nejlepší výkon ve vedlejší roli ve hře Heda Gablerová. V únoru 2011 začal hrát na alternativních nocích v The Children´s Monoluges a jako Dr. Frankenstein. Tuto roli si zahrál i v londýnském národním divadle. Tamní záznam Frankensteina byl dokonce v březnu 2011 uveden do kin.